סיורי מגדר

היסטוריה ושוטטות אורבנית דרך עדשה מגדרית .

החיבור בין היסטוריה עירונית מנקודת מבטן של נשים לבין נושא התכנון והבנייה מפרספקטיבה מגדרית הוא רעיון חדשני ומהפכני. הסיורים משלבים הדרכה עירונית על היסטוריה, אדריכלות ואמנות רחוב עם נושאים של פמיניזם ומגדר.

סיור

מגדר והעיר הגדולה

בסיור נכיר את ההיסטוריה העירונית ונתבונן על המרחב שלנו דרך עדשה מגדרית. נלמד על הקשר בין תכנון עירוני מכיל לזכות שלנו לחיות בשוויון, נבין מה המשמעות של עיר שווה ואיך היא משפיעה על החיים של כולנו.

אינה מחזיקה צילום סיור מגדר

הסיור הינו חלק מהפרוייקט שיצרתי "שוטטות פמיניסטית" זוכה פרס הצטיינות על תרומתו הייחודית בקידום שוויון מגדרי ע"י התכנית ללימודי מגדר של אוניברסיטת בר אילן.

תמרור עם רוכבת אופניים

כאישה, אמא לשתי בנות ומומחית מגדר בשטח אני יכולה להבטיח שאחרי הסיור תראו את העיר בצורה אחרת.

במהלך הסיור נחזור אחורה בזמן, נכיר את הדילמות החברתיות איתן התמודדו נשים בתל אביב בתקופת היישוב ולאחר קום המדינה, ונדבר על איך זה מעצב את המרחב העירוני שלנו היום.

נסייר במדרחוב נחלת בנימין ובסמטאות כרם התימנים ונדבר על השינויים שעברה העיר והנשים שגרו בה, נכיר את העיר דרך אדריכלות ואמנות רחוב שצובעת את המרחב וזועקת מהקירות. נדבר על תכנון מודע מגדר ואיך אפשר לבנות עיר שלוקחת בחשבון את האוכלוסיות המגוונות המתגוררות בה.

הסיור מתאים לנשים וגברים, נערים ונערות וקבוצות ייעודיות שמטרתן העלאת מודעות מגדרית.

משך הסיור כשעתיים.

"Real change, enduring change, happens one step at a time."

Ruth Bader Ginsburg

כתבות ופרסומים תקשורתיים

הסיור זכה לתגובות נלהבות במסגרת אירועי בתים מבפנים ובפסטיבל הבינלאומי "הליכות ג'יין". 

סיור בתל אביב עם אינה כתבה בYNET

הכתבה של אופיר סרגסקי

עיתונאית, סטנדאפיסטית ואקטיביסטית בעקבות הסיור איתי "מגדר והעיר הגדולה".

צילום מסך מתוך כתבה בוואלה בתים מבפנים 2022, 5 סיורים מומלצים שלא כדאי לפספס
כתבה על הסיור מגדר . ספסל עם כיתוב

'מגדר והעיר הגדולה' נבחר לאחד מחמשת הסיורים המומלצים

באירוע 'בתים מבפנים' מתוך 185 סיורים.

הרצאה שלי בכנס מגדר -
מרץ 2023

כנס אקדמי ביכורי מגדר באוניברסיטת בר אילן – מרצה על סיורי מגדר והפרויקט שלי 'שוטטות פמיניסטית במרחב האורבני'. 

צילום: סופרסונס

למי מתאים הסיור?

הסיור מתאים לקהל הרחב, לקהל אקדמי, סיורי נשים, סיור בת מצווה,  ימי גיבוש וחברה, תוכניות חינוכיות והשתלמויות. ניתן להזמין את הסיור לכבוד יום האישה הבינלאומי – יום הנשים הבינלאומי.

אינה מדריכה סיור מגדר בתל אביב

סיור בהרשמה פתוחה לקהל הרחב

"מגדר והעיר הגדולה"

 
יום חמישי 20/6 בשעה 18:00

מספר המקומות מוגבל

אמרו על הסיור

סיירו איתי מגדר והעיר הגדולה

מהם סיורי מגדר?

הסיור "מגדר והעיר הגדולה" הוא הראשון מתוך סדרת סיורים בפרויקט שהקמתי "שוטטות פמיניסטית במרחב האורבני". בסיורים אני מחברת בין הידע האקדמי שלי במגדר לבין ההיכרות שלי עם העיר כמורת דרך ומביאה את זווית הראיה שלי כאישה, אמא ומומחית מגדר בשטח. אני רואה חשיבות ביציאה מעולם האקדמיה להפצת החשיבה הפמיניסטית. כיזמת החזון שלי הוא להנגיש את התפיסה הפמיניסטית לנשים, גברים, נערות ונערים באמצעות סיורים מודרכים.

בסיורי מגדר נתבונן על המרחב שלנו, נסתכל על אדריכלות ואמנות רחוב ונבחן את התרבות וההיסטוריה של העיר דרך עדשה מגדרית. נלמד להתבונן על העולם דרך עיצוב ותכנון המרחב הפרטי והציבורי שלנו ונגלה איך כל אלה משפיעים על היומיום שלנו.

הצטרפו אלי לסיור חוויתי ומעשיר ויחד נתבונן על העיר מזווית ראיה אחרת.

סיור

סיורי בת מצווה

בואו לחגוג בת מצווה בסיור חוויתי ומעשיר עם משמעות וערך מוסף. סיור מגדר הוא הזדמנות לחשוף את בת המצווה למודלים מעוררי השראה ונשים פורצות דרך.

בין אם הבחירה היא לחגוג במעגל משפחתי או ביחד עם חברות, סיור מגדר בתל אביב היא הזדמנות להתבונן ביחד על העיר והמרחב שלנו מנקודת מבט נשית.

בסיור החוויתי ברחובות תל אביב, בנות המצווה תשמענה סיפורים נסתרים דרך אדריכלות ואמנות רחוב ותקבלנה משקפיים חדשות להתבוננות על עצמן וסביבתן.

אינה גורשטיין

להזמנת סיור וחוויה אורבנית ייחודית

מזמינה אותך למלא פרטים ליצירת קשר